فرم ها

فرم ها

پیوندها

 دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای

   پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری  

 دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی 

سایت خانه کتاب 

 

  • خبر

    هشدار در باره استفاده از فیپای جعلی

بر اساس اعلام اداره کل پردازش و سازماندهی اسناد و کتابخانه ملی ایران؛ به استناد مصوبه شماره 126675/ت ه ،مورخ 1375/12/08 هیات محترم وزیران، کلیه ناشران دولتی و غیر دولتی ملزم به دریافت فهرست نویسی پیش از انتشار(فیپا) جهت درج در صفحه شناسنامه کتاب قبل از انتشار آن شده اند. متاسفانه مشاهده می شود تعدادی از کتاب های واسپاری شده به کتابخانه ملی، دارای فیپای جعلی با شماره غیر واقعی تحت عنوان "شماره کتابشناسی ملی ایران" ذیل فیپای مذکور هستند.از آن جا که این اقدام از مصادیق جعل محسوب می شود بدین وسیله به اطلاع ناشران محترم می رساند، از درج فیپای جعلی و شماره های غیر واقعی تحت عنوان"شماره کتاب شناسی ملی ایران" خودداری نمایند.

در صورت مشاهده موارد فوق، اداره کل پردازش و سازماندهی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، این موارد را از طریق مبادی قانونی پیگیری خواهد کرد.

دفتر توسعه کتاب و کتابخوانیتاریخ بروزرسانی : ۲۳ آبان ۱۳۹۴ ۱۵:۲۳
  • خبر

 

تدوین آیین نامه جدید تکریم خادمان نشر کشور


در راستای توسعه کمی و کیفی کتاب، دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی یکی از اهداف محوری خود را تکریم و نکوداشت خادمان حوزه نشر کتاب اعم از پیشکسوتان و فعالان پدیدآوری کتاب قرار داده است. در این راستا آیین‌نامه تکریم خادمان نشر کشور  پس از تدوین، بررسی و تصویب در کمیته راهبردی، در تاریخ 94/07/19 به تأیید معاون محترم امور فرهنگی رسید و برای اجرا ابلاغ گردید.

  • خبر

تشکیل 5کارگروه جدید هیات نظارت برضوابط نشرکتاب در استان‌های‌ کشور

کمیته تخصصی هیات نظارت بر نشر موافقت اولیه خود را با تشکیل 5 کارگروه جدید هیات نظارت ضوابط  بر نشر کتاب در استان‌های خوزستان، همدان، یزد، فارس و گیلان اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بر اساس این مصوبه استان‌های نامبرده باید اعضاء پیشنهادی خود را متناسب با مفاد آیین‌نامه و به تفکیک حوزه‌های بررسی کتاب به کمیته تخصصی هیات نظارت معرفی کنند.

 از سال 1389 به این سو و با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، استان‌های خراسان رضوی، کرمان، آذربایجان شرقی، اصفهان و قم دارای کارگروه نظارت استانی می‌باشند.

این اقدام به منظور تمرکززدایی و تسریع در فرآیند ممیزی کتاب در دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی انجام شده است.