اخبار

دریافت اعلام وصول کتاب به صورت الکترونیک

دریافت  اعلام وصول کتاب به صورت الکترونیک
اعلام وصول کتاب ها به صورت الکترونیک همه ناشران تا پایان سال 94 توکن می گیرند
مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از گسترش خدمات الکترونیک و ارائه توکن به همه ناشران تا پایان سال ٩٤ خبر داد

 

 

مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از گسترش خدمات الکترونیک و ارائه توکن به همه ناشران تا پایان سال ٩٤ خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محمد سُلگی با اعلام این خبر گفت: در راستای گسترش دولت الکترونیک و به منظور سرعت و دقت در انجام امور اجرایی ناشران و کاهش تردد در سطح شهر تهران، طرح فرآیند صدور مجوز اعلام وصول کتاب از اول آبان ماه به صورت کاملا الکترونیک ساماندهی و اجرا شده است.

وی افزود: در مرحله اول ناشرانی که دارای توکن هستند، می توانند درخواست صدور مجوز چاپ و نشر کتاب خود را (قبل از چاپ اعلام وصول) از طریق سامانه الکترونیکی به نشانی http://ketab.farhang.gov.ir ارسال کنند. سایر ناشران فاقد توکن نیز با مراجعه حضوری به واحد ثبت کتاب این دفتر می توانند درخواست اعلام وصول خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

سُلگی از ارایه توکن به ناشران کل کشور در مرحله دوم این طرح خبر داد و گفت: با توجه به استقبال ناشران از این طرح، در نظر داریم توکن را به تمامی ناشران کشور تخصیص دهیم که خوشبختانه مقدمات اجرایی آن فراهم شده و تا پایان سال جاری فرآیند تحویل توکن به ناشران انجام خواهد شد.

مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی در پایان خاطرنشان کرد: با توزیع توکن در میان تمامی ناشران، فرآیند ثبت و صدور مجوز اعلام وصول کتاب به صورت الکترونیک برای تمامی ناشران کشور انجام خواهد شد.

سلگی ادامه داد: همچنین ناشران می توانند تمامی مراحل فرآیند صدور مجوز چاپ و نشر کتاب خود را از طریق همین سامانه پیگیری کنند و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود مگر در مواقع ضروری که ناشر باید نسخه کتاب چاپ شده خود را به دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی تحویل دهد.

۱۲ دی ۱۳۹۴ ۱۴:۰۲

نظرات بینندگان

بی نام
۱۳۹۴/۱۱/۰۶ Iran
0
6
29

بابا ریدین با این سامانتون اصلا باز نمیشه .این کارا به درد ما ها نمیخوره.خیلی زود واسه ما

مازیاردهفان
۱۳۹۴/۱۱/۲۱ United States
5
1
9

با سلام من تمامی مراحل قبل ازمجوزارشادو تماما الکترونیکی درسریع ترین زمان انجام گرفت شابک و فیپا ولی درفرایند ارشاد غیرالکترونیکی و بروکراسی اداری چندین ماه بسیارهنور دامن گیر ارشاد و مراجعه های حضوری اگرسیستم الکترونیکی کاملا گردد روند سریعترو.... بسیارخوب
ولی فقط برای ناشران استفاده ازسامانه ثبت الکترونیک؟مخاطبان دیگری هم هست ...برای ما ناشر/مولفان چه؟ هنوزمراجعه به اتاقها و تلفن نامه زدن ها؟ با یک نام کاربری اختصاصی یه مولف/ناشر هم میتوان مشگل را حل کرد بسیاراحت با تشکر www.maziardehghan.com


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید