اخبار

محدودیت زمانی فروش کتاب در نمایشگاه برداشته می شود

محدودیت زمانی فروش کتاب در نمایشگاه برداشته می شود
نهمین جلسه شورای سیاست گذاری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران روز چهارشنبه (٢٨ بهمن) با حضور سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی و اعضاء شورا در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، علی اکبر اشعری، سخنگوی شواری سیاست گذاری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران درباره مصوبات این شورا گفت: با مصوبه شورای سیاست گذاری مقرر شد تا هزینه های صرفه جویی شده در برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در جهت جذب مخاطب و حمایت از ناشران برای حضور در نمایشگاه هزینه شود.

وی افزود: البته تصمیم گیری درباره جزییات این موضوع بر عهده شورای برنامه ریزی بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران است.

اشعری حذف محدودیت زمانی برای فروش کتاب ها از سوی  ناشران در نمایشگاه را دومین مصوبه شورای سیاست گذاری خواند و گفت: همچنین با تصمیم شورا ناشران می توانند کتاب هایی که سال ها از نشر آن ها می گذرد و بر اساس مقررات قادر به عرضه آن در نمایشگاه نبودند را بار دیگر در نمایشگاه عرضه کنند.

وی ادامه داد: البته ناشران باید توجه داشته باشند که این کتاب ها مبنای تعیین متراژ غرفه در نمایشگاه نیستند و بر اساس آیین نامه صرفا تعداد عناوین منتشر شده از سوی ناشران در سه سال گذشته مبنای اختصاص میزان متراژ غرفه به ناشران خواهد بود.

عضو شورای سیاست گذاری بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران همچنین از تصویب برخی آیین نامه های حضور ناشران در نمایشگاه خبر داد و گفت: آیین نامه های دستور العمل ارایه خدمات گمرکی، شیوه ارزیابی کتب خارجی و ضوابط حضور ناشران داخلی پس از بررسی به تصویب شورای سیاست گذاری نمایشگاه رسید.

سخنگوی شورای سیاست گذاری درباره پیشرفت فیزیکی شهر آفتاب و اقدامات عمرانی در محل برگزاری نمایشگاه گفت: در این جلسه قائم مقام نمایشگاه گزارشی از پیشرفت های محسوس در فعالیت های عمرانی در محل برگزاری نمایشگاه کرد. بر اساس این گزارش شهرداری تهران با جدیت و حمیت مشغول انجام امور زیربنایی برای برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب است و تاسیسات زیربنایی اعم از برق و مخابرات هم اکنون وارد شهر آفتاب شده است.

اشعری افزود: بر اساس این گزارش همچنین پیشرفت های خوبی در مترو تهران انجام شده است و با تعطیلی ایستگاه های حرم مطهر و کهریزک، اقدامات زیر ساختی به منظور تجهیز ایستگاه شهر آفتاب در حال انجام است و مسئولان شهرداری قول داده اند که ایستگاه متروی شهر آفتاب قبل از موعد مقرر بهره برداری خواهد شد. همچنین اقدامات لازم به منظور برپایی سازه های موقت برای فراهم کردن فضای مورد نیاز انجام شده است و با پیمانکار قراردادی منعقد شده است.

۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ۰۹:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید